Kuidas peletada suvel tüütuid sääski ja putukaid?

Suvi on täis põnevaid tegevusi ja mõnusat aega õues, kuid kahjuks on suvi täis ka putukaid ja sääski. Lisaks trügivad sääsed ka tuppa, et segada Sinu ööund. Kuidas ennetada sääsepunnide tekkimist ja milliseid vahendeid kasutada nende tõrjumiseks?

Kuidas peletada suvel tüütuid sääski ja putukaid?
Sääsetõrjevahendid – spreid ja suitsupulgad

Sääsetõrjeks võib kasutada mitmeid erinevaid vahendeid – spreid, erinevad tossupulgad ja aurud ning akende ja uste ette erinevad võrgud. Spreisid võib kasutada nii otse nahale, kui ka riietele. Lisaks sääsetõrje spreile on võimalik kaitsta end ka puukide eest. Spreide kaitsevõime kestab kuni 8 tundi! Sääsetõrjespiraal on ettenähtud sääskede ja kihulaste peletamiseks. Üks spiraal pakub kaitset sääskede eest mitmeks tunniks. Meeles peab pidama, et sääsetõrjespiraali ei tohi kasutada eluruumides, aga sobib suurepäraselt suveõhtul terrassile või matkale kaasa võtta.

Looduslikult sääskede vastu

Kõige lihtsam ja esmane abi sääskede vastu on vastav riietus. Tõmba jalga pikad püksid ja pikkade varrukatega pluus ning juba on sääskedel raskem Sind rünnata. Erinevad eeterlikud õlid on teatavasti sääskede peletamiseks väga head. Näiteks lavendliõli aitab tõrjuda sääski ja rahustada nahka. Purusta lavendliõied ja kanna saadud õli nahale, näiteks pahkluudele või randmepiirkonda. Ja sidrunhein eeterlik õli on sama tõhus, kui levinud sääsetõrjevahend DEET, pakkudes kaitset kuni kaks tundi. Meeles peab aga pidama, et eeterliku õli ei tohi panna otse nahale! Nahale määrimiseks lahjenda seda mõnes baasõlis. Terrassi või istumiskoha juurde tasub istutada sidrunheina, lavendlit, küüslauku ja teisi laugulisi.

Kuidas peletada suvel tüütuid sääski ja putukaid?
Sääsevõrgud – akendele ja ustele

Kui kohe ei soovi kätt sirutada elektriliste või keemiliste sääsetõrje vahendite poole, siis kvaliteetse ööune tagamiseks võib kasutada akende ja uste ees erinevaid sääsevõrke. Erinevate suurustega võrke on võimalik paigutada nii rõdudele kui ka terrassidele. Ustele on mõeldud välja väga mugavalt kasutatav magnetitega võrk.

Elektrilised sääsetõrjevahendid

Siseruumides on väga efektiivsed elektrilised sääsetõrjevahendid. Sääse“grilli“ UV-valgus meelitab ligi kärbseid ja sääski, kes lendavad lampi ja saavad lambilt elektrilöögi. Parimaks tulemuseks peaks kasutama püüdjat kinnistes ruumides, õues ta nii hästi oma tööd ei tee. Kõigil püüdjatel on ka kogumisalused, mida on mugav puhastada. Putukapüüdjad sobivad tänu oma laiale valikule nii koju, kontorisse kui ka köökidesse. Lisaks juhtmega püüdajtele on valikus ka patareidega kärbsepiitsa tüüpi sääsetapjad. Piisab kergest viibutusest sääse suunas ja juba ta kadunud ongi.

Aga kui sääsed on leidnud tee Sinuni ja punnid sügelevad, siis leiad leevendust Sääsehammustusejärgsest geelist.

Soovime ilusat suve ja sääsevabadust!
Kuidas peletada suvel tüütuid sääski ja putukaid?
Shopping Cart
Scroll to Top