Kuidas valida valgusallikat?

Valgusallika valimine sõltub ruumi otstarbest, interjöörist, soovitud valgustustasemest ja isiklikest eelistustest. Vali valgusallikas, mis sobib ruumi disaini ja stiiliga. Valgustid võivad olla mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka dekoratiivsed. Meeles tuleb pidada ka valgusallika värvitemperatuuri mõju interjöörile. Siin on mõned näpunäited valgusallika valimiseks.

Milleks sa valgustust üldse vajad? Kas see on üldine valgustus, lugemiseks valgus, tööruumi valgusti või dekoratiivne valgus? Erinevad ruumid ja tegevused vajavad erinevat tüüpi valgustust. Ja kui puudub võimalus valgusti vooluvõrku ühendada, võib sobida patareidega valgusti peale.

Suur sokkel ja väike sokkel

Just nende nimedega teatakse kahte kõige enam levinumat soklitüüpi – E27 ja E14. Süvisvalgustites põhiline soklitüüp on GU10. Tema näeb välja väikeste sarvekestega keeratav lambipirn, pealt lame.

Kuidas valida valgusallikat?
Kas kollane või sinine?

Soe või külm? Soe valgus – 2700-3000K, võibolla isegi veel kollasem 1800K, loob hubase atmosfääri. Samas, kui külmem valgus, 4000K ja rohkem, sobib paremini töö- või lugemisvalgustuseks. Lisaks tasub meeles pidada, et erinevad värvitemperatuurid võivad mõjutada ka kuidas kodus väljavalitud värvitoonid mõjuvad. Näiteks külmatooniga seinavärv koos soojatooni valgustusega võib kaotada oma külma tooni. Samas hubase tunde tekitamiseks tasub valida just 2700K või väiksem lambipirn.

Kuidas valida valgusallikat?
Asendus hõõglambile?

Aastaid on kasutatud valgusallikana hõõglampe. Hilisemal ajal lisandusid veel sel ajal populaarsed säästulambid. Nüüdseks ajaks on need mõlemad juba osa ajaloost ja kasutusele on võetud energiasäästlikumad LED-lambid. Kuidas aga otsustada, et milline on õige asendus hõõglambile? Teame küll, et tahame 60W pirnile asendust, aga mida see tähendab? Väike tabel abistamiseks ja nende kahe tüübi võrdlemiseks, mis lihtsustab õige toote valimist.

Kuidas valida valgusallikat?
Õhtune valgus on liiga ere ja sooviks midagi hubasemat?

Kui soovid reguleerida valgustust vastavalt vajadusele, kaalu dimmerlülitite lisamist. Need võimaldavad reguleerida valgustust vastavalt soovile ja loovad erinevat meeleolu. LED lambi puhul tuleb jälgida, et tegemist oleks dimmerdatava lambiga. Kuna LEDide ning dimmerite maailm on suur ja lai, siis lisaküsimuste korral kindlasti pöördu elektriku poole või võta ühendust meiega, et leida just see õige lahendus!

Shopping Cart
Scroll to Top