LED lambid

LED lambid on saadaval mitmesugustes värvitemperatuurides ja intensiivsustes, võimaldades teil kohandada valgust vastavalt oma eelistustele ja ruumi nõuetele. LED lampide eelised on mitmekülgsus, pika eluea ning energiatõhususe osas. Need lambid pakuvad erksat valgustust, samas tarbides oluliselt vähem energiat võrreldes traditsiooniliste hõõglampidega. LED lambid on ka vastupidavad ja keskkonnasõbralikud, kuna need ei sisalda elavhõbedat ega eralda kuumust.

Valgusallika valimine sõltub ruumi otstarbest, interjöörist, soovitud valgustustasemest ja isiklikest eelistustest. Siin on mõned näpunäited valgusallika valimiseks:

 1. Valgustuse eesmärk:
 2. Värvitemperatuur:
  • Soe valgus - 2700-3000K ja võibolla isegi veel kollasem 1800K loob hubase atmosfääri. Samas, kui külmem valgus, 4000K ja rohkem, sobib paremini töö- või lugemisvalgustuseks. Lisaks tasub meeles pidada, et erinevad värvitemperatuurid võivad mõjutada ka kuidas kodus väljavalitud värvitoonid mõjuvad. Näiteks külmatooniga seinavärv koos soojatooni valgustiga võib kaotada oma külma tooni.
 3. Energiatõhusus:
  • LED-lambid on kindlasti energiasäästlikumad kui on olnud siiani traditsioonilised säästu- ja hõõglambid. Mida suurem on valgusvoog ühe võimsuse vati kohta (lm/W), seda tõhusam on lamp.
 4. Disain ja stiil:
  • Vali valgusallikas, mis sobib ruumi disaini ja stiiliga. Valgustid võivad olla mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka dekoratiivsed. Meeles tuleb pidada ka valgusallika värvitemperatuuri mõju interjöörile.
 5. Dimmerdamine:
  • Kui soovid reguleerida valgustust vastavalt vajadusele, kaalu dimmerlülitite lisamist. Need võimaldavad reguleerida valgustust vastavalt soovile ja loovad erinevat meeleolu. LED lambi puhul tuleb jälgida, et tegemist oleks dimmerdatava lambiga.
Shopping Cart
Scroll to Top