Soojuskiirgurid

Pakume mitmesuguseid kütteseadmeid, mis kasutavad soojust kiirgavaid tehnoloogiaid. Oleme hoolikalt valinud oma valiku, et pakkuda mitmekülgseid ja kvaliteetseid soojuskiirgureid, mis vastavad erinevatele vajadustele ruumide kütteks.

Mida pidada silmas elektrilise kütteseadme valimisel?

Ilmade jahenemisega võib tekkida vajadus ka lisakütte järgi. Kas seda siis puhuri või mõne muu radiaatori näol. Külma ilma korral alati ei piisa põhiküttest ja siinkohal aitab hädast välja lisaküte.Aga ikkagi, kuidas teha valik?

Puhuriga saab tuppa sooja kiiresti. Koheselt kuuma õhku puhudes muutub tuba soojemaks. Kindlasti ei tohiks jätta puhurit järelvalveta või kasutada ohutuse mõttes seda põhiküttena.

Elektriline konvektor sobib nii põhikütteks, kui ka lisakütteks. Sisseehitatud termostaadiga saab valida vastava temperatuuri, mida radiaator toas hoiab. Elektriradiaator võib paikneda nii seinal kui põrandal. Ratastel mudelit on ülimalt lihtne teisaldada. Kütteelement on tavaliselt kas traadist või metallplaadist.

Elektriradiaatoritest on veidi kõrgema hinnaga õliradiaator. Kütmisel ei teki tuppa põlemise lõhna, sest küttekeha ei puutu välisõhuga kokku. Soojenenud õli hoia radiaatori kauem soojana, ka peale küttekeha välja lülitamist. Kindlasti on see ka ohutub variant arvestades, et küttekeha ei ole avatud keskkonnale.

Infrapunaküte

Infrapuna-küttepaneel on õhukese paneeliga, mis soojendab ruumi kauginfrapuna kiirguse abil nagu näíteks elav tuli või kuumaks köetud ahjumüür. Soojus levib ühtlaselt üle terve ruumi. Küttepaneel ei soojenda otse õhku, vaid õhk saab soojaks läbi objektide, esmete nagu eluruumi seinad, lagi, põrand, muud ruumis olevad esemeid. Nii tajub inimene mahedat soojust kohe oma naha kaudu. Kuna paneel otse õhku ei soojenda, ei mõjuta see ka ruumi niiskustaset.

Infrapunapaneel on energiasäästlik—akumuleerunud soojus jahtub aeglasemalt kui õhk. Nii on küttepaneel võrreldes tavalise elektriradiaatoriga 30-40% energiasäästlikum.Kuna infrapunapaneel soojendab õhu asemel otse objekte, siinhulgas ka seinasid, püsivad ruumi seinad soojad ja kuivad. Nii ei saa hallitus seintele tekkida.

Infrapunakiirgur võib olla just õige valik õue. Jahedatel suveõhtutel või miks mitte ka sügisõhtutel kasutada infrapunakiirgurit. Infrapuna on soojuse otsene ülekanne küttekehast objektile ilma vahepealset õhku soojendamata. Ehk siis soojuskiirgus soojendab otseselt Sind ja Sinu ümber olevat mööblit, detaile. See on sama lihtne, meeldiv ja mugav soojus, mida tunneme päikese poolt soojendatud keskkonnas ja infrapunal on lainepikkus, mida inimese keha neelab kõige tõhusamalt.

Shopping Cart
Scroll to Top