VALGUSTID JA VALGUSALLIKAD

Lai valik valgusteid ja valgusallikaid. Valgusti ja valgusallika valimine sõltub ruumi otstarbest, interjöörist, soovitud valgustustasemest ja isiklikest eelistustest. Usume, et meie pakutavas valikus leidub just see õige!

Valgusallika valimine sõltub ruumi otstarbest, interjöörist, soovitud valgustustasemest ja isiklikest eelistustest. Siin on mõned näpunäited valgusallika valimiseks:

 1. Valgustuse eesmärk:
 2. Värvitemperatuur:
  • Soe valgus - 2700-3000K ja võibolla isegi veel kollasem 1800K loob hubase atmosfääri. Samas, kui külmem valgus, 4000K ja rohkem, sobib paremini töö- või lugemisvalgustuseks. Lisaks tasub meeles pidada, et erinevad värvitemperatuurid võivad mõjutada ka kuidas kodus väljavalitud värvitoonid mõjuvad. Näiteks külmatooniga seinavärv koos soojatooni valgustiga võib kaotada oma külma tooni.
 3. Energiatõhusus:
  • LED-lambid on kindlasti energiasäästlikumad kui on olnud siiani traditsioonilised säästu- ja hõõglambid. Mida suurem on valgusvoog ühe võimsuse vati kohta (lm/W), seda tõhusam on lamp.
 4. Disain ja stiil:
  • Vali valgusallikas, mis sobib ruumi disaini ja stiiliga. Valgustid võivad olla mitte ainult funktsionaalsed, vaid ka dekoratiivsed. Meeles tuleb pidada ka valgusallika värvitemperatuuri mõju interjöörile.
 5. Dimmerdamine:
  • Kui soovid reguleerida valgustust vastavalt vajadusele, kaalu dimmerlülitite lisamist. Need võimaldavad reguleerida valgustust vastavalt soovile ja loovad erinevat meeleolu. LED lambi puhul tuleb jälgida, et tegemist oleks dimmerdatava lambiga.
Shopping Cart
Scroll to Top